Q-safe

מערכות מולטימדיה לרכב - מהם חלקיה?

מערכות מולטימדיה לרכב

שלום, מאמר זה מסביר מהם חלקיה של מערכת מולטימדיה לרכב. בנוסף, ניתן מידע ודוגמאות של כל סוג של ציוד. קיימים המון מוצרים הנמצאים תחת קטגורייה זאת, אך להם סך הכל שלוש מחלקות – 

  • מערכת אודיו לרכב
  • מערכת וידאו לרכב
  • מקורות מולטימדיה לרכב
מערכות מולטימדיה לרכב | transportation-vehicle-concept-man-using-car-control-panel-read-news

מערכות אודיו לרכב

חלק השמע של מערכת מולטימדיה לרכב מורכבת בדרך כלל ממערכת השמע הקיימת, אם כי ישנם כמה הבדלים. חלק ממרכיבי מערכת השמע ברכב שנמצאים בדרך כלל במערכות מולטימדיה כוללים:

מערכת ראש סטריאו

היא לבה של המערכת, והיא שולטת בכל השאר. בטח שמעתם את המונח “סטריאו לרכב” בשימוש לעתים קרובות יותר, אבל הרכיב בלוח המחוונים שלכם שבו אתם משתמשים כדי לשלוט במערכת הסטריאו של הרכב שלכם היא למעשה ראש מערכת הסטריאו.

רמקולים לרכב

גם רמקולים מעולים הם המפתח, אבל הרמקולים במערכת מולטימדיה לא חייבים להיות שונים מהרמקולים במערכת שמע רגילה לרכב.

מגבר למערכת מולטימדיה

כל מערכת מולטימדיה ברכב, וכל מערכת שמע לרכב בכלל, זקוקה למגבר. לרוב מערכות הראש יש מגבר מובנה, אבל מערכות מולטימדיה מתקדמות משתמשות במגבר חיצוני אחד או יותר.

מערכות וידאו לרכב

כל מערכת מולטימדיה לרכב צריכה לפחות רכיב וידאו אחד, אבל יכול להיות לה גם הרבה יותר מזה. חלק מהרכיבים הנפוצים יותר של מערכות וידאו לרכב כוללים:

מסכים נפתחים

צגים אלו נמצאים בתקרת הרכב ונפתחים במהלך השימוש. הם שימושיים בעיקר כדי לאפשר לכל הנוסעים מאחור לצפות באותו סרטון בבת אחת.

מסכי מולטימדיה לרכב במשענת ראש

מסכים אלו מוטמעים בתוך או על גבי משענות הראש של הנהג והנוסע. הם מאפשרים לנוסעים מאחור לצפות באותו סרטון בשני המסכים, או בסרטונים שונים אם יש לכם מספיק כניסות וידאו 

מסכים ניידים

אלה אינם משולבים באותה מידה במערכת המולטימדיה, אבל הם נוחים יותר. חלק מהמסכים הניידים ניתנים לחיבור למערכת מולטימדיה ברכב ולאחר מכן להסירם ולהשתמש בהם במקום אחר מטעמי נוחות. תוכלו גם להשתמש בטאבלט בהתאם למערכת שאתה מנסה לבנות.

מקורות מולטימדיה לרכב

בנוסף לרכיבי אודיו ווידאו, כל מערכת מולטימדיה לרכב זקוקה למקור אחד או יותר של וידאו ואודיו. מקורות אלה יכולים להיות כמעט כל דבר, אך הנפוצים ביותר הם:

מצלמות לרכב

המאפיינים הבסיסיים של מצלמת לרכב, לרבות קלות השימוש בה, יכולים להיות גורמים חשובים בהחלטה של רכישת מצלמת רכב. מצלמות הרכב של Q – Safe כולן עושות את העבודה הבסיסית שלהם בקלות ובנוחות ללא עבודה רבה.

נגני תקליטורים

אלה נעלמים לאט לאט מלוחות המחוונים של המכוניות החדשות, אך עדיין נגני תקליטורים נשארו אחת הדרכים הטובות ביותר להאזין למוזיקה.

שרתי מדיה לרכב

נגן CD/DVD משולב מרחיב את אפשרויות הבידור ברכב שלכם, ועשוי לכלול מסך מובנה ו\או יציאות שבהן תוכלו להשתמש כדי לחבר מסך חיצוני. אז נכון, לרוב המערכות הללו הן לא HD, אבל העלות הנמוכה של נגני DVD הופכת אותם לבחירה מצוינת עבור מערכת המולטימדיה לרכב שלכם.

נגני DVD

הלב של מערכת המולטימדיה לרכב שלכם, אם אתם תמיד צריכים להיות קרובים למדיה הדיגיטלית שלכם כדאי שיהיה לכם שרת מדיה ברכב. כמובן, רוב האנשים ידלגו בבטחה על מוצר זה, אבל מערכות המולטימדיה לרכב הטובות ביותר צריכות לאחסן ספרייה גדולה מאוד של קבצי מוזיקה ווידאו.

נגני DVD

אם אתם מוגבלים בתקציב אבל יש לכם קונסולות משחקי וידאו ישנות בבית, תוכלו להפוך אותה לקונסולת משחק שבאופן מפתיע נמצאת ברכב.

רדיו אינטרנט

חלק ממערכות המולטימדיה ברכב מגיעות עם רדיו אינטרנט מובנה. זה טוב במיוחד לנסיעות ארוכות מכיוון שלא צריך למצוא תחנה חדשה כל כמה שעות.

טלוויזיה ניידת

DVD זה בסדר עבור רוב הנסיעות בדרכים, אבל כדאי לכם לשקול לרכוש מנוי נתונים ללא הגבלה, מכשיר טלפון חכם או נקודה חמה, ומנוי לשירות טלוויזיה לפי דרישה עבור חווית טלוויזיה אלחוטית לחלוטין.

 

אפשר כמובן גם להשתמש באייפוד, סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד או התקן מדיה נייד אחר כמקור שמע או וידאו. חלק ממערכות המולטימדיה לרכב תוכננו במיוחד לשימוש עם iPod או Galaxy  ואחרות כוללות כניסה אחת או יותר שיכולה לקבל אותות אודיו או וידאו חיצוניים.

מערכות מולטימדיה לרכב digital-car-radio-modern-car-radio-car-smart-multimedia-touchscreen-system

חיבור כל יישומי המולטימדיה ברכב

בניית מערכת מולטימדיה לרכב יכולה להיות משימה מסובכת בשל מגוון הרכיבים שצריכים להתאים זה לזה, אז זה עשוי להיות מועיל לשקול את הרכיבים השונים בנפרד ו\או צרו קשר עם נציג מחברת קיו-סייף כך שיוכל להתאים לכם את מערכת המולטימדיה לרכב האופטימלית עבורכם.

דילוג לתוכן