Q-safe

מצלמת דרך דו כיוונית - מה חשוב לדעת?

מצלמת דרך דו כיוונית

בואו נודה בזה. כבישים יכולים להיות מעט מסוכנים לפעמים (לראייה, אלפי תאונות דרכים מתרחשות בישראל מדי שנה. רק בחודש פברואר 2022 נרשמו 741 תאונות דרכים). ולמרות שאנחנו עשויים לחשוב שאנחנו נהגים בטוחים ואחראיים, זה לא מתייחס לשאר האנשים הרשלניים והפזיזים שעלולים לגרום לתאונה, או מצבים בלתי צפויים אחרים, כמו עצירות תנועה מיותרות או אפילו דברים כמו הונאות ביטוח. מכל הסיבות הללו ועוד, זה יכול להיות מועיל להצטייד ב – מצלמת דרך דו כיוונית שתשמש כזוג עיניים נוסף עבורכם על הכביש.

מצלמת דרך דו כיוונית (קדימה + אחורה)

מצלמת דרך דו כיוונית - מה בעצם היא עושה?

מצלמת הדרך ברכב בעצם מתעדת כל הזמן את הנהיגה שלכם בכל שאתם עולים על אוטו. באמצעות התיעוד של מה שקורה סביבכם, אתם תוכלו להוכיח אשמה במקרה של תאונה, לעקוב אחר הילד המתבגר שלכם הלומד נהיגה ועוד. לא רק זה, מצלמות דו כיווניות הופכות יותר ויותר חסכוניות ופשוטות לשימוש, כך שהן אינן מוגבלות רק לאנשים טכנולוגיים, אלא לכל אחד מאיתנו.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מצלמת דרך לרכב?

לפני שתרכשו, יש מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון. זאת מכיוון, שמצלמת דרך דו כיוונית היא כמו שהםש מתאר אותה, היא –  מצלמה. זאת אומרת שהדברים העיקריים שתרצו לבדוק לפני שתבחרו קשור בעיקר לאיכות המצלמה וצילום הוידאו. בנוסף לכך, ישנן הרבה תכונות העשויות להועיל לכם. 

אלה כוללים דברים כמו כמו GPS וחיבור ל -Wi-Fi, להקלטה איכותית יותר, אחסון גדול יותר, תצוגת מסך נוחה למשתמש ועוד.

מכיוון שיכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל כשזה מגיע לקניית מצלמת רכב, ריכזנו עבורכם את המדריך השימושי הזה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על רכישת מצלמת דרך דו כיוונית חדשה לרכב שלכם.

איזה רכב יש לכם?

מצלמות דרך דו כיווניות יכולות להגיע עם מגוון פיצ’רים, אבל אולי הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא האיכות הכוללת של המצלמה בפועל. מצלמות באיכות גבוהה יותר יתהדרו בתמונה ברורה יותר. דבר מה שיכול לעזור מאוד אם אתם צריכים לראות פרטים שונים לאחר תאונה. להלן המפרט שיש לזכור בכל הנוגע לאיכות תמונת המצלמה.

רזולוציה

הנקודה הראשונה שסביר להניח שתבחינו בה כשמדובר בקניית מצלמת דרך לרכב מכל סוג שהוא הוא הרזולוציה של המצלמה. בדרך כלל, הרזולוציה של המצלמה תתבטא במספר הפיקסלים האנכיים בתמונה. 

באופן כללי, יותר פיקסלים זה תמיד טוב יותר. כאשר מצלמה מסוגלת ללכוד יותר פיקסלים, זה אומר שהתמונה שתתקבל תהיה ברורה יותר, וזה יכול להיות די חשוב. אנו ממליצים לקנות מצלמה לרכב עם רזולוציית 1080p לפחות.

car-video-recorder (3)

שדה ראייה

שדה הראייה של מצלמת הדרך ברכב זה בעצם מה רוחב התמונה שהמצלמה יכולה לתפוס. וזה יכול להשתנות מאוד. בעוד שלמצלמות מסוימות יש שדה ראייה צר, אחרות מתוכננות במיוחד עם שדה ראייה רחב המאפשר לנהג לראות הרבה יותר בכל רגע נתון. כמו כל דבר בחיים, כמובן שגם בכך יש פשרות. מכיוון, שכאשר שדה הראייה של המצלמה רחב מדי, זה יכול להשפיע על איכות התמונה בגלל שהפיקסלים מפוזרים יותר.

קצב פריימים

מכיוון שמצלמות דרך דו כיווניות מצלמות וידאו, לא תמונות. חשוב לקחת בחשבון גם את תדירות הפריימים. באופן כללי, רוב המצלמות מציעות קצב פריימים של 30 פריימים לשנייה (fps). זהו קצב פריימים סטנדרטי וכזה שיהיה בסדר גמור עבור הרוב המכריע של המשתמשים.

מצלמת דרך דו כיוונית מאמר car-video-recorder

ראיית לילה

ראיית לילה בעצם מבטיחה שגם בלילה, ישנם מספיק פרטים בצילומים שלכם כדי להבין את התמונה. הצילומים אולי לא נראים צבעוניים כמו במהלך היום, אבל זה כמעט לא משנה כשכל מה שאתה צריך זה לראות את הלוחית רישוי של האדם, שחס וחלילה, פגע בכם.

אחסון

רוב מצלמות הדרך  מגיעות עם חריץ לכרטיס MicroSD, שבו אתם יכולים להכניס כרטיס MicroSD לאחסון צילומי הדרך שלכם. חלק ממצלמות הדרך יגיעו עם כרטיס MicroSD, אם כי אחרות אולי לא, ותצטרכו לקנות אחד בנפרד. כשאתם עושים זאת, תרצו לבדוק את כמויות האחסון שבהן מצלמת הדרך הדו כיוונית שלכם תומכת. אנו ממליצים לרכוש כרטיס MicroSD עם נפח אחסון של 64GB לפחות כדי להבטיח שתוכלו להקליט מספיק מדיה.

דילוג לתוכן